The Team

Captain

Heather Stefaniuk

  • Department: Civil Engineering
  • Favourite Course: Steel Design
  • Special Talent: Literal dog whisperer (all dogs like her)
  • Fun Fact: Went skydiving in Australia
Team Leaders
Concrete Mix Design

Bethany Heppner

  • Department: Civil Engineering
  • Favourite Course: Environmental Systems
  • Special Talent: Photosynthesis
  • Fun Fact: Slightly taller than a midget

Alessandro Augellone

  • Department: Civil Engineering
  • Favourite Course: Technology, Society & the Future
  • Special Talent: Can ride a bike with no hands (look out mom!)
  • Fun Fact: Has webbed toes
Frame Design

Jeffrey Baylis

  • Department: Mechanical Engineering
  • Favourite Course: Thermal Dynamics
  • Special Talent: Mr. fix-anything
  • Fun Fact: Can recite pi to 125 digits

Jack Wiebe

  • Department: Mechanical Engineering
  • Favourite Course: Heat Transfer
  • Special Talent: Sailing (any object)
  • Fun Fact: Extraordinary juggler
Technical Exhibition

Shelby Klimack

  • Department: Civil Engineering
  • Favourite Course: Steel Design
  • Special Talent:
  • Fun Fact:

Denis Bejte

  • Department: Civil Engineering
  • Favourite Course: Urban Water Design
  • Special Talent: Champion pine nut picker
  • Fun Fact: Once got thrown in a ditch by a donkey
Spirit Captain

Kristyn Fanstone

  • Department: Biosystems Engineering
  • Favourite Course: Design of Light Frame Building Systems
  • Special Talent: Catching wasps with 2 cups out of mid-air
  • Fun Fact: Can quote any episode of Friends

Jordan Karlson

  • Department: Environmental Design
  • Favourite Course: History of Cultures, Ideas and Environment
  • Special Talent: Can sing I Want You by Savage Garden with no mistakes
  • Fun Fact: Wrote her name on the John Lennon wall in Prague
Concrete Mixture Team

Aubry Bosc (2nd year Civil Engineering)

Brock Cornelsen (4th year Civil Engineering)

Miranda Finch (2nd year Mechanical Engineering)

Matt Klymochko (5th year Civil Engineering)

Julian Sigurdson (4th year Civil Engineering)

Richard Watson (2nd year Civil Engineering)

Superstructure Team

Billy Andryo (5th year Mechanical Engineering)

Calvin Birdsall (4th year Mechanical Engineering)

Brett Coey (3rd year Biosystems Engineering)

Jehad Harb (2nd year Civil Engineering)

Carson Krisko (2nd year Mechanical Engineering)

Cole Krisko (2nd year Mechanical Engineering)

Amanda Pushka (5th year Civil Engineering)

Technical-Exhibition Team

Peyton Bonham (5th year Civil Engineering)

Tanner Fontaine  (5th year Biosystems Engineering)

Mikaela Morelli (2nd year Biosystems Engineering)

Devin Schmidt (2nd year Civil Engineering)

Evan Wilson (4th year Electrical Engineering)

Emma Yeo (4th year Biosystems Engineering)

Caroline Zulkoski (2nd year Civil Engineering)

Advertisements